Nadciśnienie tętnicze – jak go uniknąć i jak sobie z nim radzić?

Nadciśnienie tętniczne – Wstęp

Nadciśnienie tętnicze to jeden z częstych dolegliwości wśród populacji ludzkiej. Najczęściej przyczyną tej choroby jest stres, predyspozycje genetyczne czy też brak aktywności fizycznej, a także złe odżywianie. Warto dbać o siebie i kontrolować swoje ciśnienie.

Ludzie w dzisiejszym świecie prowadzą bardzo intensywny i stresujący tryb życia, co przekłada się na wzrost ciśnienia krwi. Brak aktywności fizyczne i zła dieta już od początku lat młodzieńczych, może nieść ze sobą podwyższone ciśnienie, które nieleczone w przyszłości może powodować poważne choroby serca.
Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie tętnicze?

Ciśnienie tętnicze powinno mieścić się w przedziale w przedziale 120-39/80-89. Natomiast prawidłowy puls powinięć mieścić się w zakresie 70-80 i poniżej (optymalny) i 80-100 (wysoki optymalny). Natomiast wszystkie wartości powyżej będą świadczyć już o podwyższonym ciśnieniu tętniczym. Nadciśnienie tętnicze powinno być jak najszybciej wykryte i leczone. Dlatego jeśli zauważony u siebie wysokie ciśnienie lub też będziemy mieli bóle głowy, warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub do kardiologa.
Specjalista zleci nam odpowiednie badania, by wykryć nieprawidłowości. W razie konieczności leczenia zostaną nam przepisane odpowiednie leki na nadciśnienie jak na przykład Vanatex czy też inne, które będą obniżać ciśnienie tętnicze. Lek ten zakupić można najtaniej w Warszawie za pośrednictwem serwisu https://liki24.pl/search/vanatex/.

Jak dbać o zdrowie i kondycję?

Jeśli wcześniej unikaliśmy aktywności fizycznej, źle się odżywialiśmy, pamiętajmy, że odpowiednie zdrowe odżywianie się, a także uprawnianie sportu może ograniczyć podwyższone ciśnienie. Najlepiej uprawiać sport regularnie. Jazda na rowerze czy też spacer przynajmniej co drugi dzień może poprawić naszą kondycję i uchronić nas przed ewentualnymi schorzeniami układu krążenia i nie tylko.

Ponieważ zimą mniej wychodzimy na dwór to osoby starsze, ale również młodsze mogą pomyśleć o zakupie do domu odpowiedniego roweru treningowego. To także świetny sposób na uprawnianie sportu i poprawy ogólnej kondycji.

Zdrowe odżywianie się to przede wszystkim stosowanie diety bogatej w kwasy nienasycone omega-3 i omega-6, które poprawią nasze krążenie i dostarczą nam odpowiednich składników. Warto więc jeść ryby, czy też używać olejów roślinnych bogatych właśnie w te kwasy nienasycone. Odpowiednie nawodnienie to również kluczowa kwestia dla organizmu. Woda jest niezbędna w transporcie składników odżywczych w naszym organizmie oraz w prawidłowym trawieniu pokarmu.

Podsumowanie

Nadciśnienie tętnicze nie powinniśmy bagatelizować. Nieleczone może powodować wiele chorób, które mogą być także poważne. Dbajmy więc o zdrowie, uprawiajmy więcej sportu, odżywiajmy się dobrze i kontrolujmy nasze ciśnienie tętnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *