Leczenie prostaty

  Prostata jest gruczołem krokowym będącym elementem układu moczowo-płciowego mężczyzny. Gruczoł ten umiejscowiony jest wokół odcinka cewki moczowej, toteż w przypadku jego powiększenia mężczyźni mogą odczuwać ból oraz trudności z oddawaniem moczu. Choroby związane z przerostem prostaty pojawią się głównie u mężczyzn w dojrzałym wieku. Dolegliwości związane z prostatą to: łagodny rozrost gruczołu, ostre przewlekłe zapalenie oraz nowotwory złośliwe. Niezwykle istotne jest przeprowadzanie systematycznych badań na prostatę, które pomogą zdiagnozować ewentualną chorobę we wczesnym stadium.

Przyczyny chorób prostaty i pierwsze objawy

  Najczęstszą przyczyną chorób jest starzenie się organizmu, gdyż spada wówczas poziom testosteronu co w konsekwencji doprowadza do zaburzeń prawidłowego funkcjonowania gospodarki hormonalnej. Przyczyn można również upatrywać w genetyce i nieodpowiedniej diecie obfitującej w nadmiar kwasów tłuszczowych. Pierwsze niepokojące objawy dotyczą wzmożonej potrzeby oddawania moczu. Jednak silne parcie na mocz nie ma odzwierciedlenia w jego ilości. Krew w spermie i moczu, gorączka, ból w okolicy penisa, a nawet wymioty to kolejne sygnały świadczące o problemach z prostatą.

Leczenie chorób prostaty

  Mężczyźni borykający się z długotrwałymi i uciążliwymi schorzeniami prostaty powinni być pod stałą opieką urologa. Farmakoterapia stosowana jest w celu ułatwienia oddawania moczu. Zbadanie poziomu PSA, czyli enzymu produkowanego przez prostatę jest perfekcyjnym narzędziem do wstępnej diagnostyki – stężenie powyżej 10 ng/ml jest alarmujące i wymaga poszerzenia diagnostyki o nowe badania (w tym badania krwi). W skrajnych przypadkach potrzebna jest operacja chirurgiczna – prostatektomia laparoskopowa. Kiedy choroba prostaty wywołana jest infekcją bakteryjną lub wirusową to zazwyczaj wystarczy przepisanie pacjentowi odpowiednich leków antybiotykowych, które po podaniu eliminują szkodliwe patogeny wywołujące chorobę.

Leczenie w Salve medica

  Salve medica zapewnia swoim pacjentom troskliwą i profesjonalną opiekę medyczną, a czas oczekiwania na wizytę jest niebywale krótki. Urologiczne zabiegi medyczne przeprowadzane są przy użyciu nowoczesnego robota medycznego da Vinci. Pacjenci cierpiący na choroby prostaty są pod stałą i najlepszą opieką lekarzy specjalistów, toteż nie muszą się o nic martwić. Dobro pacjenta zawsze przyświeca działaniom Salve medica. Kompleksowa diagnostyka umożliwia wdrożenie skutecznych metod leczenia i oszczędzenie pacjentowi bólu i zmartwień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *